Jak wybrać papugę do domu? Podstawowe cechy papug

list Kategoria: Ptaki Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 6351
Jak wybrać papugę do domu? Podstawowe cechy papug

Papuga może być odpowiednim kompanem do zabawy, można wspaniale spędzić czas obserwując zachowanie tych przepięknych ptaków. Co do wyboru najlepszej dla nas, to wszystko zależy od kilku bardzo ważnych czynników, ponieważ każdy gatunek papug ma swój indywidualny charakter, upodobania i zachowania. Najważniejsze jest aby wybrać to co najbardziej nam przypadnie do gustu. Kolejną ważną rzeczą jest to ile miejsca w swoim domu możesz przekazać ptakowi, jeżeli masz małe mieszkanie to doskonałym wyborem będzie zakup mniejszych ptaków, które nie wymagają dużej klatki, ptaki takie jak np. nimfa, papużka falista czy nierozłączka są to papugi nadające się zarówno na towarzysza jak i do hodowli. Oczywiście im klatka większa tym lepiej, ale wystarczy aby papuga mogła swobodnie rozłożyć skrzydła i przemieszczać się z drążka na drążek.

Kolejną ważną sprawą, którą należy przemyśleć przed zakupem papugi to jest czas jaki możemy temu ptakowi poświęcić. Papugi to ptaki stadne, potrzebują towarzystwa i poświęcania im dużo uwagi. Osoby które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu nie będą najlepszymi hodowcami papug. Nie mam tu na myśli oczywiście ciągłego przebywania z papużką bo jednak większość osób wychodzi do pracy i wraca po nawet 10 godzinach, a papuga zostaje sama w czterech ścianach i ma to na nią zły wpływ. Należy wówczas zadać aby miała zajęcie i nie nudziła się, doskonałe do tego będą różnego rodzaju zabawki, oczywiście należy je zmieniać by się nie znudziły ptaszkowi. Ważne jest również aby klatka z ptakiem stała w miejscu, gdzie toczy się życie domowników. Tak żeby mogła ich obserwować.

Jak wybrać papugę do domu?

Jeżeli chcemy ptaka oswoić, a w większości osób kupuje ptaka w tym właśnie celu, doskonałym byłby zakup młodego ptaka ręcznie wykarmionego, taka papuga szybko przywiąże się do właściciela. Kupując papugę warto zwrócić uwagę na jej wiek i w zależności od gatunku jest to około 6 do 9 tygodni. Jeżeli jednak kupujemy papugę karmioną przez rodziców, należy zwrócić uwagę również na to aby była jak najmłodszym ptakiem, wówczas jest szansa, że da się oswoić. Należy również pamiętać, że jako ptaki stadne w towarzystwie innych papug nie będą zwracać zbytnio uwagi na właściciela i nie dadzą się oswoić gdyż wystarczającym towarzystwem dla nich będzie drugi osobnik. Zakup dwóch ptaków jest dobrym rozwiązaniem jeżeli zostawiamy papugę na większość dnia samą, ale wówczas musimy się liczyć z tym, że to nie my będziemy najważniejsi dla naszego pupila.

Należy pamiętać również, że papugi są z natury głośnymi ptakami, niektóre z nich odpowiednio prowadzone nie będą aż tak bardzo przeszkadzać sąsiadom, bo o nich należy również wspomnieć i wziąć pod uwagę mieszkając w bloku, bo ciągły hałas dobiegający z naszego mieszkania może im przeszkadzać i możemy mieć z tego powodu problemy. Do głośniejszych papug należą miedzy innymi nierozłączki. W handlu dostępnych jest kilkadziesiąt gatunków papug, których ceny wahają się od kilkudziesięciu po kilka tysięcy złotych.

"Oswojona papuga to doskonały kompan
ale wymaga by jej poświęcano dużo uwagi”


Zapraszam do sklepu zoologicznego Discus w Raciborzu przy ul. Ocickiej 4, a nasi pracownicy doradzą w doborze odpowiedniego ptaka oraz doradzą jaką klatkę wybrać i czym karmić papugę. Posiadamy w ciągłej sprzedaży kilka gatunków papug, szeroki asortyment karmy dla papug, klatki i woliery w różnych rozmiarach. Serdecznie zapraszamy!!!

Tags: ptaki papuga
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień