Jaki pies dla dziecka?

list Kategoria: Psy Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 96

Pewnie każdy początkujący rodzic szuka informacji, czyta fora internetowe, poradniki i wiele innych dostępnych zbiorach informacji. Jedne mówią o ubrankach, żywieniu a w wielu można znaleźć informacje na temat prawidłowego rozwoju naszych pociech. Również w wielu poradnikach internetowych umieszczone są informacje o tym w jaki sposób najlepiej nauczyć dziecko odpowiedzialności, empatii i wspomóc rozwój emocjonalny dziecka. Według wielu najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zwierzęcia, pragnę się dołączyć do tej opinii, może to być chomik, świnka morska, o którą dziecko będzie dbało, kochało, rozumiało jego potrzeby i skutecznie dbało o to aby zwierzę miało wszystko co jest mu potrzebne do życia. Czyż to nie jest doskonała nauka odpowiedzialności? Osobiście nie znam lepszej.

Najlepszym jednak partnerem do zabaw będzie pies. Pies dla dziecka to brzmi trochę nieodpowiedzialnie, bo gdy zdecydujemy się już na zakup pieska, decydujemy się na przyjęcie do domu kolejnego członka rodziny, który ma zupełnie inne potrzeby i wymagania niż ludzie. Potrafi dużo od siebie dać ale również wymaga opieki i miłości. Zacytuję już kolejny raz powtarzane w koło zdanie, że pies to nie maskotka i nie można go oddać, wyrzucić jak się dziecku znudzi. Naszym obowiązkiem jako rodziców jest nauka miłości do zwierząt i szacunku. Tak aby dziecko mogło spędzać bezpiecznie czas z pieskiem, bawiąc się z nim i dbając o niego. W innym przypadku pies nie będzie miał ochoty na figle z dzieckiem.

Jaki pies dla dzieci

Szukając rasy odpowiedniej dla rodzin z małymi dziećmi, podkreślam dla rodzin, a nie dla dziecka, należało by się udać po prostu do lekarza weterynarii, który ma najszerszą wiedzę na temat raz psów i ich charakterów. Małe rasy psy czy duże rasy psów, wszystko zależy tylko od warunków bytowych jakie mamy, w mieszkaniu najlepszym rozwiązaniem będzie pies rasy małej lub miniaturowej, przy dziecku najlepsza będzie rasa mała, miniaturkę można łatwo skrzywdzić. Duże rasy psów są doskonałymi kompanami do zabawy, są silne no i należy podkreślić, że do tej razy należą najlepsze dla rodzin z dziećmi Golden retriever, Labrador retriever, Owczarek Szkocki Collie czy Nowofundland. Wracając do małych raz psów to Bichon Frise, Mops, Maltańczyk czy York. Tych ras jest o wiele więcej, podałem tylko przykłady na pewno specjalista dołoży jeszcze to tego całą listę i teraz tylko zależy od nas jakiego pieska sobie wybierzemy, dobierzemy do swojego charakteru, osobowości i możliwości finansowych, czy to ma być pies do bloku, czy też domu z ogrodem. Jest wiele rozwiązań nawet dla alergików, osób mających uczulanie na sierść psią, a mianowicie są to rasy psów z włosem. Dodatkowym atutem pieska z włosem jest to, że nie ma w domu wszechobecnej sierści i ciągłego sprzątania. Należy jedynie co jakiś czas przystrzyc włos samemu lub udać się do „psiego fryzjera”. Oczywiście nie można tutaj pomijać kundli, bo one również potrafią być świetnym kompanem zabaw i bardzo wdzięcznym zwierzakiem. Kundelek to taki piesek, który zazwyczaj nie stwarza problemów pielęgnacyjnych w porównaniu do psów rasowych, które muszą być pielęgnowane w ściśle określony sposób.

„Pies dla dziecka”, brzmi jakbyśmy kupowali mu prezent pod choinkę. Jak się znudzi to co? Zabawki się szybko nudzą dzieciom, dostają kolejne i kolejne.

Szukając rasy odpowiedniej dla rodzin z małymi dziećmi, podkreślam dla rodzin, a nie dla dziecka, należało by się udać po prostu do lekarza weterynarii, który ma najszerszą wiedzę na temat raz psów i ich charakterów. Małe rasy psy czy duże rasy psów, wszystko zależy tylko od warunków bytowych jakie mamy, w mieszkaniu najlepszym rozwiązaniem będzie pies rasy małej lub miniaturowej, przy dziecku najlepsza będzie rasa mała, miniaturkę można łatwo skrzywdzić. Duże rasy psów są doskonałymi kompanami do zabawy, są silne no i należy podkreślić, że do tej razy należą najlepsze dla rodzin z dziećmi Golden retriever, Labrador retriever, Owczarek Szkocki Collie czy Nowofundland. Wracając do małych raz psów to Bichon Frise, Mops, Maltańczyk czy York. Tych ras jest o wiele więcej, podałem tylko przykłady na pewno specjalista dołoży jeszcze to tego całą listę i teraz tylko zależy od nas jakiego pieska sobie wybierzemy, dobierzemy do swojego charakteru, osobowości i możliwości finansowych, czy to ma być pies do bloku, czy też domu z ogrodem. Jest wiele rozwiązań nawet dla alergików, osób mających uczulanie na sierść psią, a mianowicie są to rasy psów z włosem. Dodatkowym atutem pieska z włosem jest to, że nie ma w domu wszechobecnej sierści i ciągłego sprzątania. Należy jedynie co jakiś czas przystrzyc włos samemu lub udać się do „psiego fryzjera”. Oczywiście nie można tutaj pomijać kundli, bo one również potrafią być świetnym kompanem zabaw i bardzo wdzięcznym zwierzakiem. Kundelek to taki piesek, który zazwyczaj nie stwarza problemów

Podsumowując to czy szukamy psa do bloku, psa dla alergika, psa dla dzieci (rodzin z dziećmi), małe rasy psów, duże rasy psów czy miniaturowe psy. Każdy znajdzie odpowiedniego psa dla siebie, najważniejsze jest aby kochać pieska i dbać o niego, a on odwdzięczy nam się niesamowitym przywiązaniem i ogromną miłością.

Tags: pies
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień