Przewożenie psa w samochodzie - pasy lub klatka dla psa

list Kategoria: Psy Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 457
Przewożenie psa w samochodzie - pasy lub klatka dla psa

Przewożenie psa w samochodzie, może w klatce dla psa, tzw. transporterze, a może w szelkach? Jest wiele kwestii, które należy rozważyć rozpoczynając przygodę weekendową czy dłuższą trasę z naszym psem. Przede wszystkim dobrym źródłem informacji są sprzedawcy w naszym sklepie zoologicznym, którzy mają duże doświadczenie w tej kwestii, wiedzą w co warto i należy inwestować. Wydawać by się, że nie ma nic prostszego od wsadzenia psa do auta i w drogę. Otóż nic bardziej mylnego. Pies jest członkiem rodziny i powinien być tak samo traktowany w podróży jak każdy inny jej uczestnik. Nie narazimy na niebezpieczeństwo siebie, nie zapinając pasów, to dlaczego mielibyśmy to zrobić naszemu psu. Pewnie byłby szczęśliwszy swobodnie przemieszczając się po aucie, ale czy podróż z takim psem byłaby bezpieczna? Otóż nie i to z wielkim wykrzyknikiem przy „nie”. Pamiętajmy, że każdy uczestnik podróży samochodem musi przestrzegać pewnych zasad, co regulują przepisy o ruchu drogowym. Ale o tym później. Skupmy się teraz na tym jak najlepiej jest przewozić psa.

"Bezpieczeństwo przede wszystkim”

Transportery oczywiście są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku małego psa, a myśląc małego mam na myśli psa o wadze do 10kg, należy wybrać taki transporter dla psa, który ma stabilną konstrukcję, dostęp do świeżego powietrza no i oczywiście posiada wewnątrz na tyle dużo miejsca aby zwierzę mogło swobodnie się poruszać. W tym przypadku należało by się również zastanowić nad inwestycją w dodatkową matę na siedzenia zabezpieczającą je prze zabrudzeniem przez naszego pupila. Większe psy mogą podróżować zapięte w specjalnie do tego przeznaczonych pasach. Pasy dla psa wyposażone są w zapięcie pasujące do zapięcia pasów samochodowych. Tego typu pasy są w formie szelek które należy psu nałożyć na tułów i na pewno nie wolno zapinać psa o samą obroże, bo może to być tragiczne w skutkach podczas wypadku. Pie w większym samochodzie może być transportowany w bagażniku, ale wówczas pies musi być również przypięty i dodatkowo konieczne jest wyłożenie bagażnika specjalną matą antypoślizgową, dotyczy to również przewożenia w bagażniku psów w transporterach, należy pamiętać aby taki transporter, czy klatka były unieruchomiony. Wnętrze samochodu powinno być oddzielnie od bagażnika specjalną kratą, która dodatkowo zabezpieczy podróżujących przed skutkami ostrego hamowania, czy kolizji.

przewożenie psa w samochodzie.jpg

Wracając do przepisów regulujących zasady podróżowania ze zwierzętami, to właściwie ich nie ma. Możemy tylko wyczytać o zakazie używaniu pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osobom znajdującym się w aucie i poza nim oraz aby zwierzęta były transportowane w sposób bezpieczny i nieograniczający kierowcy widoczności. Łatwo jest więc stwierdzić, co może skłonić policjanta do nałożenia na nas mandatu. Na pewno takim czymś będzie biegający po samochodzie pies, który dodatkowo jeszcze rozprasza kierowcę.

Czyż nie warto „dmuchać na zimne” i pieniądze zamiast na mandat przeznaczyć na zakup odpowiedniego sprzętu do przewozu zwierzaka? No i problem z głowy, a wszyscy podróżujący (pies również) będą bezpieczni.

Dodatkowymi sprawami, równie ważnymi dla komfortu naszych psów podczas podróży jest to aby nie przekarmiać psa przed podróżą i nie karmić w trakcie podróży, robić przerwy co około trzy godziny aby zwierzę mogło rozprostować nogi, załatwić potrzeby fizjologiczne, czy też po prostu się napić. Temperatura w samochodzie również nie powinna być zbyt wysoka, co ma znaczenie w upalne dni bo zwierzę po prostu się męczy.

Jeżeli w ten sposób przygotujemy wyjazd z psem to gwarantuję, że obejdzie się bez przykrych niespodzianek i konsekwencji.

Życzę udanych wyjazdów, a wcześniej zapraszam do naszego sklepu Discus w Raciborzu przy ul. Ocickiej 4 i Odrzańskiej 4.

Tags: pies
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień