Zwierzęta domowe w czasie upałów – jak schłodzić Psa Kota Gada i inne

list Kategoria: Psy Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 1357
Zwierzęta domowe w czasie upałów – jak schłodzić Psa Kota Gada i inne

Niektórzy ludzie ciężko znoszą wysokie temperatury, podobnie jest ze zwierzętami domowymi. Jednak one nie powiedzą, że jest im za gorąco. Nawet niektóre gady źle znoszą upały. Z tego artykułu dowiesz się jak im pomóc.

Zwierzęta domowe w czasie upałów – jak schłodzić Psa Kota Gada i inne ====Słowa kluczowe==== jak schłodzić psa jak schłodzić świnkę morską jak schłodzić królika jak schłodzić chomika jak schłodzić kota jak schłodzić gada jak schłodzić wodę w akwarium    

Jak schłodzić świnkę morską?

Świnka morska (cavia domowa) nie lubi wysokich temperatur. Przeważnie leży na boku i nie ma siły się ruszać. Jak jej pomóc?

 1. Często zmieniać wodę w poidełku lub miseczce na zimniejszą.
 2. Dawać więcej warzyw i owoców zawierających dużo soków (np. jabłko, ogórek, arbuz, pomidor).
 3. W upały możesz wykąpać świnkę, wkładając ją pod kran z letnią wodą i zmoczyć ją (oprócz głowy) lub włożyć do miski z letnią wodą, aby miała zanurzony brzuszek i łapki, warto jest w tym czasie polewać ją delikatnie wodą. Przy tej okazji można również umyć świnkę szamponem (np. dr. Seldel Szampon dla świnek morskich).
 4. Jeśli zastanawiasz się jak schłodzić świnkę morską, możesz w tym celu użyć maty chłodzącej Trixie, która po zejściu świnki, automatycznie się schładza.
 5. Aby świnka poczuła się chłodniej powinna mieć wyczesane futerko - musi zmienić sierść grubą zimową na cienką letnią. Nada się do tego zgrzebło 8in1 Perfect Coat – przy krótkiej sierści lub zestaw 2 szczotek + grzebień RodyCare dla gryzoni – przy średniej i długiej sierści zwierzaka.
 6. Jeśli pozwalamy śwince biegać po podwórku, zapewnij jej cień oraz miskę z wodą. Po każdym spacerze nie zapomnij obejrzeć świnkę, czy nie ma na sobie kleszczy. Świnki morskie mogą w czasie upałów oddawać więcej moczu niż normalnie.
 7. Jednym ze sposobów jak schłodzić świnkę morską jest przeniesienie klatki ze zwierzakiem (jeśli jest to możliwe) do chłodniejszego pomieszczenia lub zasłonienie okna za pomocą rolety, aby w środku nie było gorąco.

Jak schłodzić świnkę morską

Jak schłodzić królika

Podobnie jak świnka morska, króliki równie ciężko znoszą upały. W związku z tym, że króliki się nie pocą, powinniśmy pomóc im w gorące dni.

 1. Często zmieniać wodę w poidełku lub miseczce na zimniejszą.
 2. Jeśli uszatek jest nauczony zjadać świeże produkty, jego dietę rozszerz o warzywa i owoce zawierające duże ilości soków.
 3. Możesz użyć też maty chłodzącej Trixie, która po zejściu zwierzaka, sama się automatycznie schładza.
 4. Zastanawiasz się jak schłodzić królika? Jeśli uszatek biega po pokoju, zapewnij mu chłodniejsze miejsce wewnątrz domu.
 5. Nie zmuszaj królika do aktywnej zabawy.
 6. Królika się nie kąpie, ale warto jest wyczesać jego futerko - musi zmienić sierść grubą zimową na cienką letnią. Nada się do tego zgrzebło 8in1 Perfect Coat – dla krótkiej sierści lub zestaw 2 szczotek + grzebień RodyCare dla gryzoni – przy średniej i długiej sierści króliczka.
 7. Jeśli pozwalasz królikowi biegać po podwórku, zapewnijmy mu cień oraz miskę z wodą. Po każdym spacerze nie zapomnij sprawdzić, czy królik nie ma na sobie kleszczy.
 8. Jeśli królik lubi pić wodę płynącą lub jest niecierpliwy pijąc z poidełka, dobrym rozwiązaniem jak schłodzić królika jest fontanna (np. Comfy POIDŁO AUTOMATYCZNE CATSPRING), która zapewni czystą przefiltrowaną wodę.
 9. Klatkę ze zwierzakiem przenieś (jeśli jest to możliwe) do chłodniejszego pomieszczenia lub zasłoń rano roletę, aby słońce nie nagrzewało pokoju. Króliki, podobnie jak świnki morskie mogą w czasie upałów oddawać więcej moczu niż normalnie.

Jak schłodzić królika

Niektóre wskazówki dotyczące schładzania królika znajdują się w artykule jak schłodzić królika.

Jak schłodzić chomika lub innego gryzonia

Chomiki, podobnie jak króliki, świnki morskie, myszki, myszoskoczki i inne małe gryzonie, również źle znoszą wysokie temperatury. Poniżej zobaczysz listę kilku porad, które pomogą Twojemu gryzoniowi w czasie upału.

 1. Nie zmuszaj ich do zabawy, jeśli ciężko dyszą lub nie mają na to ochoty.
 2. Często (nawet kilka razy w ciągu dnia) zmieniaj im wodę w misce.
 3. Podawaj im więcej warzyw i owoców.
 4. Jednym ze sposobów jak schłodzić chomika jest przeniesienie klatki do chłodniejszego pomieszczenia lub zasłonienie okna, aby słońce nie nagrzało pokoju.
 5. Zastosuj płytkę chłodzącą Trixie.
 6. Jeśli zwierzę lubi kąpać się w piasku, częściej zmieniaj im piasek do kąpieli (Zolux 212040).

Jak schłodzić chomika lub innego gryzonia

Jak schłodzić kota?

W czasie upałów koty lubią chować się w chłodniejszych miejscach.

 1. W pomieszczeniu, gdzie zazwyczaj przebywają koty, zasłoń okno np. roletą, aby ochłodzić pomieszczenie.
 2. Jeśli kot zjada pokarm mokry, rozrzedź go bardziej płynnym pokarmem. Równie dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości podawanego pokarmu.
 3. Jeśli kot lubi pić wodę z miski, możesz użyć miski z wkładem chłodzącym. Jeżeli zastanawiasz się jak schłodzić kota, można też smak wody urozmaicić drinkami z Animondy.
 4. Jeśli kot lubi pić wodę płynącą, dobrym rozwiązaniem jest fontanna (np. Comfy POIDŁO AUTOMATYCZNE CATSPRING), które zapewni czystą, przefiltrowaną wodę.
 5. Jeśli kotek jest wychodzący, zostaw mu miskę z zimną wodą w cieniu na zewnątrz budynku.
 6. Jeśli kotek lubi spacery na smyczy, ogranicz długość spacerów oraz unikaj miejsc nasłonecznionych. Oprócz tego, dobrym rozwiązaniem problemu jak schłodzić kota jest posmarowanie opuszki łapek kota kremem ochronnym na łapki (np. Over Zoo Maść do Łap i Modzeli). Zabezpieczy on opuszki kota przed oparzeniem od nagrzanego chodnika.
 7. Jeśli kot lubi się kąpać – pozwól mu na to, dodatkowo można użyć też szamponu dla kotów (Comfy Natural Cat - Delikatny Szampon dla Kota), aby odświeżyć futerko.
 8. Jeśli kot nie lubi się kąpać, możesz namoczyć ręcznik i powycierać nim kota, aby trochę go schłodzić.

Mam nadzieję, że powyższe porady odpowiedziały na pytanie jak schłodzić kota.

Jak schłodzić kota?

Jak schłodzić psa?

Pies w czasie upału bardzo ciężko dyszy. Objawami przegrzania są m.in. duszności, szybki oddech, spowolnione ruchy, wymioty. Jak mu pomóc?

 1. Pies powinien mieć stały dostęp do wody
 2. Do miski z wodą możesz włożyć kilka kostek lodu lub kupić miskę z wkładem chłodzącym.
 3. Po każdym spacerze nalej psu świeżą zimną wodę.
 4. Ogranicz długość spacerów.
 5. Jeśli pies przebywa większość dnia na dworze, zapewnij mu zacienione miejsce oraz stały dostęp do wody.
 6. Wyjeżdżając na cały dzień, warto się zastanowić jak schłodzić psa. Jednym ze sposobów jest zapewnienie psu dostępu do świeżej wody za pomocą fontanny (np. Comfy POIDŁO AUTOMATYCZNE CATSPRING). Taka fontanna zapewni mu czystą i przefiltrowaną wodę.
 7. Warto przed spacerem posmarować opuszki łap psa kremem ochronnym na łapki (np. Dr Seidel Maść do łap Paw Wax). Zabezpieczy on opuszki psa przed oparzeniem od nagrzanego chodnika.
 8. Po spacerze, jeśli pies nie lubi kąpieli, namocz ręcznik i powycieraj nim psa, aby go schłodzić.
 9. Jeśli zastanawiasz się jak schłodzić psa, a twój pies lubi się kąpać lub leżeć przy wentylatorze – pozwól mu na to, a zwłaszcza po spacerze.
 10. Na spacery możesz zabierać obrożę chłodzącą oraz butelkę z wodą (np. Butelka z miską TRIXIE).
 11. Na czas wyjazdu, weź ze sobą matę chłodzącą (np. Croci Dywan Mata Chłodząca). Matę taką można umieścić w samochodzie, na dnie transportera lub w dowolnym, zacienionym miejscu.
 12. Pies chłodzi się oddychając przez otwarty pysk. Jeśli pies potrzebuje kagańca, postaraj się wybrać taki model, aby mógł w nim otworzyć pysk i wystawić język (np. Kaganiec Muzzle Flex z silikonu)
 13. Możesz zakupić tzw. zabawki lodowe. ZOLUX FREEZE (479099 lub 479098) Polegają one na tym, że nalewa się do nich wodę i wkłada na kilka godzin do zamrażarki. Gdy jest gorąco, daj je psu do zabawy, a lód w środku będzie schładzał psa.

Mam nadzieję, że powyższe porady odpowiedziały na pytanie jak schłodzić psa.

Jak schłodzić psa?

Jak schłodzić gada?

Niektóre jaszczurki lubią wysokie temperatury. Jednak, zwłaszcza w lecie trzeba mieć na uwadze temperaturę, jaka panuje w terrarium. Oszklone terrarium utrzymuje temperaturę, jednak włączone urządzenia grzewcze w połączeniu z wysoką temperaturą otoczenia mogą sprawić, że termometr będzie wskazywał duże wartości. Pierwszymi oznakami przegrzania u jaszczurek są: otwarty pyszczek oraz chowanie się w chłodniejsze miejsca. Co wtedy zrobić? Jak schłodzić gada?

 1. Jeśli jest taka możliwość – uchylić drzwiczki do terrarium
 2. Wyłączyć lampę grzewczą lub inne urządzenie grzewcze (ograniczyć grzanie rano do 3-4 godzin).
 3. Zapewnij gadowi codziennie świeżą, letnią wodę.
 4. Jeśli masz jaszczurki takie jak: gekon orzęsiony lub agama błotna (lubiące wilgoć), spryskaj im terrarium (nawet kilka razy dziennie).
 5. Zwierzęta takie jak: agama brodata, żółw grecki, żółw stepowy, wymagają w upały częstszych kąpieli w wodzie. Nie zapomnij posmarować żółwiowi skorupę olejkiem (np. TROPICAL SANIREPT).
 6. Jeżeli zastanawiasz się jak schłodzić gada jedzącego świeży pokarm (np. gekon orzęsiony, żółw stepowy, żółw zawiasowy), najlepiej jest zwiększyć ilość tego pokarmu. 
 7. Kameleony (np. jemeński) lubią przepływ powietrza, jednak warto również spryskiwać wodą jego otoczenie.

Jak schłodzić gada?

Jak schłodzić wodę w akwarium?

Jest na to kilka sposobów:

 1. Wkładać zamrożone butelki z wodą.
 2. Często zmieniać wodę w akwarium – Z tym jednak trzeba uważać, ponieważ zbyt duża różnica pomiędzy temperaturą wody w akwarium, a dolewanej może spowodować ospę. Natomiast zbyt częste podmiany wody mogą zakłócić ekosystem w akwarium.
 3. Otworzyć pokrywę i nakierować strumień powietrza wentylatora na taflę wody.
 4. Zamontować wentylator typu Aquael Nano-Cool na ściankę boczną akwarium.
 5. Zadajesz sobie pytanie jak schłodzić wodę w akwarium? W tym celu warto jest skrócić czas świecenia lamp w akwarium
 6. Przy większych zbiornikach można podłączyć chłodziarkę, np. RESUN MINI CHILLER 200 - CHŁODZIARKA DO 225L. Zasada działania jest podobna jak w przypadku filtra kubełkowego (zewnętrznego), wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, jaką chcemy uzyskać. W przypadku zbiorników z akwarystyki morskiej, gdzie jest zastosowany SUMP – wystarczy, że węże wlotu i wylotu wody z chłodziarki będą poprowadzone do jednej z komór SUMPa.

Mam nadzieję, że powyższe porady odpowiedziały na pytanie jak schłodzić psa.

Jak schłodzić wodę w akwarium?

Najczęściej zadawane pytania:

Jak najlepiej przewozić psa podczas upałów?

Najlepiej byłoby jeśli pies jechał w samochodzie z włączoną klimatyzacją. Można również położyć matę chłodzącą w miejscu, w którym pies siedzi podczas jazdy. Jeśli pies podróżuje w transporterze, taką matę można włożyć na jego spód – zapewni wtedy psu chłód i poprawi komfort jazdy. Jeśli jest to dłuższa podróż, należy co 1-2 godziny robić postój na picie oraz na załatwienie potrzeb psa.

Jak przewozić kota lub królika w czasie upałów?

Podobnie jak psa w transporterze. Zapewnić mu trzeba chłodne miejsce podczas jazdy lub dać matę chłodzącą Trixie.

Tags: pies kot gryzonie
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień