Jakie wybrać zabawki dla kota?

list In: Koty On:

Koty to z natury drapieżnicy. Największą rozrywką dla nich jest polowanie na ptaki, małe gryzonie i latające owady. O ile kot wychodzący jest w stanie sam zapewnić sobie zabawę w postaci polowania, rozrywkę mruczkom niewychodzącym muszą zapewnić ich właściciele. Podczas zabawy nasze koty ćwiczą mięśnie i inteligencję, poprawiają kondycję i przełamują codzienną rutynę. Jest to więc ważny element dla rozwoju każdego mruczka. Jakie zabawki dla kota sprawdzą się najlepiej?

Myszki
Małe, duże, szare, kolorowe, nakręcane, piszczące lub z dzwoneczkiem. Myszki należą do najpopularniejszych zabawek dla kota i potrafią zapewnić mu wiele godzin wspaniałej zabawy. Nasze mruczki bez problemu same pobawią się myszkami, ale docenią również, jeśli właściciel zaangażuje się w zabawę.

Wędki dla kota
Wędki to chętnie wybierane zabawki dla kota. Umieszczone na plastikowych lub drewnianych patyczkach myszki, piłeczki, motylki lub fretki potrafią rozruszać nawet największego kociego lenia. A im bardziej szeleszcząca zabawka tym lepiej! Zabawa z wędką to doskonała alternatywa dla kociego polowania.

Piórka na patyku
Kolorowe piórka na patyku to zabawka lubiana przez większość kotów. Mruczki uwielbiają obgryzać piórka i wyciągać je z patyczka. Niestety w przypadku wielu kotów, zabawka ta nie wytrzymuje dłużej niż kilka tygodni.

Tunel dla kota
Nasze mruczki uwielbiają znajdywać miejsca, w których mogą się schować i spokojnie obserwować sytuację. Dlatego doskonałą dla nich zabawką będą kolorowe, szeleszczące tunele. Twój kot z chęcią zanurkuje w takim tunelu, a w środku będą na niego czekać dodatkowe niespodzianki w postaci piłeczek lub zwisających pomponów.

Samodzielnie wykonane zabawki
Kto powiedział że zabawki dla kota muszą być kupione w sklepie? Jeśli masz trochę wolnego czasu, możesz samodzielnie przygotować zabawki dla swojego mruczka. Domek wycięty w kartonie, wełniane piłeczki czy tor przeszkód, na którego końcu czeka smakowita przekąska to również doskonałe zabawki. Pamiętaj, że dla kota nie liczą się tylko zabawki, ale również czas spędzony ze swoim właścicielem na aktywnej zabawie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień