Pies Maltipoo Cena Rodzaje Żywienie Pielęgnacja Opis rasy

list Kategoria: Psy Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 16140
Pies Maltipoo Cena Rodzaje Żywienie Pielęgnacja Opis rasy

Maltipoo – coraz częściej spotyka się te słowo. Co to takiego? To nic innego jak mały, bardzo puchaty i zabawny piesek. Jego pochodzenie, charakter oraz bezproblemowość w utrzymaniu sprawiają, że coraz więcej osób chce go mieć u swojego boku.

Pochodzenie

Jako pierwszy „rasowy mieszaniec” ras labradora oraz pudla, maltipoo został stworzony w 1989r przez Willy’ego Connona. Zapoczątkował on metodę tworzenia tzw. ras hybrydowych. Powstał z połączenia pudla (ojca) oraz maltańczyka (matki). Niektóre państwa nie uznają tej hybrydu jako odrębnej rasy.

Maltipoo charakter i wygląd

Pieski te wyglądają jak pluszowa maskotka. Jak wcześniej wspomniałam, są połączeniem pudla i maltańczyka. Każdy piesek jest inny, dużo zależy od tego, ile genów odziedziczył po ojcu, a ile po matce.

Maltipoo charakter

Charakter psa w dużym stopniu zależy od genetyki. Wielu miłośników tej rasy zakochuje się w ich miękkich uszkach i okrągłych oczkach. Kolor psa zależy od tego, jakiego koloru był ojciec – pudel. Pies maltipoo charakter jest bardzo radosny i przyjazny. Psy tej rasy są towarzyskie i bardzo inteligentne, bardzo szybko się uczą. Chętnie bawią się z domownikami. Mimo, że są bardzo ruchliwe, spacery nie powinny być zbyt długie – nie są wyczynowcami. Potrafią głośno i długo szczekać, ostrzegając, że ktoś się zbliża.

Maltipoo charakter

Pielęgnacja

Podobnie jak pudle oraz maltańczyki, pies maltipoo potrzebuje skracania sierści (można użyć maszynki do strzyżenia psów np. Maszynka Andis). W domowym zaciszu potrzebują codziennego wyczesywania, ponieważ ich sierść lubi się plątać (zwłaszcza pod szyją i w okolicach łapek). Do tego celu nada się grzebień (np. CROCI G.VANITY TRYMER/GRZEBIEŃ DWUSTOPNIOWY) i szczotka (np. Over Zoo Szczotka Obrotowa). Szampon powinien być dostosowany do maltipoo lub maltańczyka (np. Comfy Natural Long Hair) , w połączeniu z odżywką (najlepiej do spłukiwania). Często powinien być sprawdzany stan oczu, uszu oraz pazurów. W sklepach zoologicznych jest wiele płynów do uszu i oczu (np. Dr Seidel Płyn do przemywania uszu i płyn do przemywania oczu). Psy tej rasy (podobnie jak maltańczyki) mają specyficzne uzębienie. Aby uniknąć częstych zabiegów usuwania kamienia nazębnego, bardzo ważne jest, aby nauczyć psa szczotkowania zębów za pomocą szczoteczki i pasty dla psów (np. Dr Seidel Pasta Deo, Over Zoo Enzymatyczna pasta do zębów).

Pies Maltipoo cena

Cena psa tej rasy zależna jest od kilku czynników, do których należą m.in.: wiek, odmiana oraz miejsce jego zakupu. Wybierając hodowlę warto jest sprawdzić opinie o danej hodowli w internecie. Powinna ona mieć dobrą renomę i musi być godna zaufania. Wybierając odpowiednią hodowlę, będziemy pewni, że pies był w odpowiednich rękach, dlatego jest w dobrym zdrowiu zarówno psychicznym jak i fizycznym. Maltipoo cena to ok. 3000 – 5000zł. Warto zaznaczyć, że ta cena zależna jest również od odmiany psa. Na przykład odmiana biała może różnić się od odmiany czarnej lub srebrnej. Kupując psa, musimy mieć świadomość, że po zakupie będziemy musieli ponieść inne koszty. Najważniejsze z nich zobaczysz poniżej.

Pies Maltipoo cena

Maltipoo cena inne koszty

  • Karmienie psa
  • Wizyty u weterynarza
  • Zabawki i akcesoria

Jeśli chodzi o zapewnienie pokarmu dla psa, warto zadbać o dobrą, zdrową karmę. W diecie psa tej rasy powinna znaleźć się duża ilość mięsa. Pies maltipoo cena wyżywienia wynosi zazwyczaj kilkaset złotych miesięcznie. Psy tej rasy cechują się dużą odpornością na choroby, mimo to musimy kontrolować stan zdrowia naszego psa poprzez regularne wizyty u weterynarza. Koszt jednej wizyty zazwyczaj nie przekracza 100zł. Psy te należą do bardzo energicznych zwierząt. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zakup zabawek, takich jak piłki, gryzaki i inne. Maltipoo cena zabawek wynosi przynajmniej kilkadziesiąt złotych.

Krótka charakterystyka ojca – Pudla:

Pudle kiedyś były wykorzystywane do polowań. Dziś są uznawane jako domowe pupile. Są to psy bardzo inteligentne, nie lubią się nudzić. Pudle są wesołe, żywiołowe ale i delikatne. Psy tej rasy nie lubią samotności, zostając same, mogą niszczyć meble, ściany oraz inne przedmioty. Nadają się do domu ze starszymi dziećmi – małe dzieci mogą jeszcze bardziej pobudzać psa (a zwłaszcza szczeniaka). Pudel jest ojcem psa maltipoo. Pudle nie mają większych problemów z tolerancją innych psów, jednak nie lubią nachalnych psich towarzyszy. Zgodnie ze swym pierwotnym instynktem – lubią węszyć i biegać na dłuższe dystanse. Potrzebują dużej ilości uwagi i zabaw. Co 2-4 miesiące warto podcinać im sierść, zwłaszcza w okolice oczu i palców. Pokarm powinien być podawany 1-3 razy dziennie, najlepiej bogaty w kwasy Omega-3 i Omega-6 (na sierść i skórę). Specjalną karmę dla tej rasy stworzyła m.in. niemiecka firma Happy Dog Sensible Mini XS Japan. Ze względu na możliwość skrętu żołądka, powinny odpocząć minimum 30 minut po posiłku.

Maltipoo Pies

Krótka charakterystyka matki maltipoo - maltańczyka:

Słowo Maltańczyk pochodzi od słowa „malta” , które oznacza azyl, przystań. Jest to piesek niewielkich rozmiarów i wadze 3-5 kg. Maltańczyki mają gęstą, długą sierść (bez podszerstka) w białym kolorze. Jest towarzyski, lubi nawiązywać relację z innymi małymi psami i zwierzętami. Jest energiczny i skory do zabawy, uwielbia pieszczoty oraz towarzystwo opiekuna. Nie są to psy stworzone do sportów wyczynowych – wolą bardziej wylegiwać się na kanapie. Źle znoszą samotność. Pod nieobecność właściciela, ze stresu, mogą niszczyć meble w mieszkaniu. Maltańczyk jest matką psa maltipoo. Sierść maltańczyka rośnie im przez całe życie, więc wymaga regularnych pielęgnacji. Problemy z oczami powodują, że trzeba im często przemywać powieki. Pokarm powinien być dostosowany do wieku oraz stanu zdrowia psa. Ważne jest aby zawierał białko dobrej jakości (powoduje to m.in. wzrost i regenerację włosa) oraz wzbogacone kwasami Omega-3 i Omega-6. Dobrą karmą, stworzoną do takiej rasy jest Natural Protection do białej rasy (np. Karma WHITE DOGS ADULT SMALL BREED WITH LAMB).

Podsumowanie

Wybierając na towarzysza psa takiego jak pies Maltipoo, zastanów się, czy dasz radę poświęcić mu tyle uwagi. Czas poświęcony na pielęgnację bardzo zbliża do siebie opiekuna i psa, a koszty psiego fryzjera mogą niektórych zniechęcić do posiadania tego uroczego pieska.

Pies Maltipoo

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień