Zakładanie akwarium - na co zwrócić uwagę

list Kategoria: Akwarystyka Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 439
Zakładanie akwarium - na co zwrócić uwagę

Każdy akwarysta zarówno początkujący jak i ten bardziej znający się na rzeczy z pewnością zgodzi się ze mną co do faktu iż akwarium w domu to wspaniała rzecz. Nie zależnie od wielkości, oczywiście im większe tym lepszy efekt, ale i te małe mają w sobie ogromny urok i dają właścicielowi wiele radości, doskonale się odpoczywa, relaksuje w pobliżu akwarium. Obserwując pływające rybki można w pełni zatracić się w tej czynności zapominając o kłopotach dnia codziennego. Gorąco namawiam wszystkich tych, którzy wahają się jeszcze nad decyzją o inwestycji we własny zbiornik wodny w domu z przepięknymi i bardzo wdzięcznymi rybkami.

Jak założyć akwarium? Początkującym mogę powiedzieć tyle, że zakładanie akwarium nie jest to taka prosta sprawa i na samym początku należałoby się zastanowić na czym tak naprawdę zależy nam najbardziej. Czy ma to być niewielkie akwarium z kilkoma rybkami? Czy może jakaś większa inwestycja? Osobiście polecam zakup większego akwarium powyżej 50l, daje ono więcej możliwości aranżacji, rybki będą swobodnie się przemieszczać i będą miały możliwość ukrycia się. Oczywiście można również kupić akwarium o pojemności 25 l, ale zapewniam wszystkich, że w niedługim czasie zapragniecie je wymienić na większe, a wiadomo że wraz z zakupem większego akwarium należy dokupić różnego rodzaju sprzęt, bo tego z mniejszego już raczej nie będziemy mogli użyć. Zechcemy zwiększyć hodowlę ryb o inne ciekawsze jeszcze gatunki, a następnie dodać więcej aranżacji i upiększać akwarium.


jak założyć akwarium

Istnieje taka zasada, że aby rybka miała możliwość swobodnego poruszania się to musi na nią przypaść minimum 5l wody, więc rachunek jest prosty ile rybek pomieści nasze np. 25l akwarium. Oczywiście należy odliczyć przestrzeń zajmowaną przez wszelkiego rodzaju aranżacje. Bilans wypada dość kiepsko.
Kolejną bardzo ważną sprawą jest fakt, iż w większych akwariach środowisko wodne lepiej i w naturalny sposób broni się przed niechcianymi zmianami zachodzącym w nim, a co za tym idzie poświęcamy mniej czasu na czyszczenie i konserwację akwarium niż jest w akwariach o małych pojemnościach. Warto również na sam początek zobaczyć jakie rybki są dostępne w sklepach, jakie rozmiary osiągają no i oczywiście wybrać takie, które się nam spodobają zarazem mogą żyć razem w jednym zbiorniku. Rybka akwariowa to również małe żyjątko więc i może zapadać na różnego rodzaju choroby i o tych chorobach również należałoby co nieco wiedzieć. Istnieje bardzo dużo, różnego rodzaju odmian rybek i jest z czego wybierać.

“Akwarium w domu to wspaniała rzecz, gorąco polecam takie hobby. Obserwacja życia w akwarium odstresuje każdego, uspokoi i wyciszy.”

Osobiście zajmuję się hodowlą rybek akwariowych i posiadam w swoim sklepie setki rodzajów. Zapraszam do mnie, chętnie doradzę w doborze aranżacji i akwarium. Zapewniam, że warto inwestować w tego typu hobby, świat rybek jest naprawdę fascynujący. Mnie zafascynował wiele lat temu aż do tego stopnia, że zająłem się tym tematem zawodowo hoduję rybki, otworzyłem własny sklep zoologiczny z ogromnym działem przeznaczonym całej akwarystyce słodkowodnej i morskiej.
Serdecznie zapraszam do sklepu Discus, wykonam dla Ciebie aranżację akwarium w Twoim domu lub po prostu pomogę w optymalnym doborze wyposażenia akwarium i doborze rybek.

Tags: akwarium
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień