Drapaki i zabawki dla kota

list Kategoria: Koty Data dodania: comment Komentarze: 0 favorite Wyświetlenia: 258
Drapaki i zabawki dla kota

Drapaki, zabawki dla kota to jest coś bez czego nie można się obyć posiadając w domu kota, nie ważna jest rasa kota, wszystkie bez wyjątku lubią się bawić. Koty to przemiłe stworzonka, puchate, przymilne i cudnie mruczące, ale i one mogą się nudzić, a co za tym idzie z nudów zniszczyć przedmioty i meble. Wydawałoby się, że kotki to całkowicie „bezobsługowe” zwierzaki, takie leniwe, same się bawią, czyste i wszystko naj. Okazuje się jednak, że potrzebują towarzystwa i jak większość zwierząt bardzo potrzebują obecności, zainteresowania i zabawy z właścicielem. Jeżeli musimy pozostawiać kota samego w domu na dłuższy czas warto by było się zastanowić nad towarzystwem dla niego w postaci drugiego kociaka.

Niektórzy właściciele kotów twierdzą, że przy ich pupilach każda ilość zabawek w domu to zbyt mało.

Warto zadbać o odpowiednie drapaki i zabawki. Co to znaczy odpowiednie? Czyli takie, które są wykonane z naturalnych materiałów. Koty lubią futerka, piórka i sznurki czyli doskonale sprawdzają się zabawki myszki i piłeczki. Wszelkie wałki z kulką w środku, toczące się i wydające dźwięki, poruszające się. Czyli wybór w sklepie jest bardzo duży, jednak zwracamy uwagę na zabawki bezpieczne, czyli takie które są wytrzymałe, kotek podczas zabawy nie połknie żadnego elementu, a co za tym idzie musi to być bardzo dobrze wykonana zabawka. Bardzo popularnymi zabawkami dla kota są wszelkiego rodzaju wędki, czyli na końcu sznurka zawieszona zabawka, którą kot może ścigać i próbować złapać. Doskonała zabawka, jednak tylko do stosowania podczas zabaw właściciela z kotem. Pozostawiona kotkowi podczas naszej nieobecności może wyrządzić zwierzęciu krzywdę poprzez zaplątanie się kota w sznurek, co może mieć tragiczny skutek.

Zabawka dla kota

Koty uwielbiają drapać i ostrzyć sobie pazurki na różnych rzeczach. Problem pojawia się wówczas kiedy zniszczone zostaną meble i elementy wyposażenia naszego domu i dlatego też warto jest również oprócz zabawek zaopatrzyć się w różnego rodzaju drapaki, ale takie dostosowane do wielkości kota. Należy zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie zoologicznym aby drapak był takiego rozmiaru, by kot wbijając w niego pazurki mógł wygodnie i bezpiecznie się przy tym wyciągnąć. W sprzedaży posiadamy wiele różnego rodzaju drapaków z bezpiecznych i ekologicznych materiałów, niektóre z nich przypominają place zabaw dla kotów. Drapaki dla kotów mogą być wykonane z drewna, kartonu, może to być gruba zwisająca lina ważne jest aby było to bezpieczne dla kota. Można zainwestować w drapak dla kota z dużą ilością kryjówek, drabinek, ze zwisającą na lince kulką. Tego typu drapaki wyglądają okazale, jak dodatkowy mebel w domu, koty mają mnóstwo zabawy a właściciele niesamowity widok bawiącego się pupila.

„Nie ważne ile masz drapaków i zabawek w domu, bo i tak ich jest zbyt mało.”
Tags: kot
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień